Які дії вжити щодо Шапаренка, Судакова та Мудрика? Який склад збірної України вийде на гру з Грузією?


Збірна України активно готується до свого поєдинку третього туру Ліги націй проти команди Грузії. Матч заплановано на 11 жовтня, а стартує він о 21:45.

На фоні безпрецедентних кадрових втрат тренерський штаб "синьо-жовтих" стикається з викликом створення стратегії для важливого матчу в умовах обмеженого вибору. Така ситуація також додає ризиків для більшості нових гравців, оскільки важко спрогнозувати, кому Сергій Ребров довірить місце на полі. Проте в складі національної команди є три ключові гравці, відсутність яких робить неможливим уявлення стартового складу на перші хвилини гри в будь-якій ситуації.

Враховуючи попередні зустрічі, рівень гри та конкурентне середовище, Анатолій Трубін може не хвилюватися щодо свого місця в основному складі. Голкіпер Бенфіки продемонстрував впевнену гру у вересневих матчах і залишив позитивне враження під час Євро-2024. Окрім того, цього разу екс-гравець Шахтаря не має конкуренції з боку головного суперника Андрія Луніна, який не входить до складу збірної. Що стосується Георгія Бущана та Дмитра Різника, їхні позиції не можна назвати такими ж сильними.

Крім цього, важко пред'явити претензії до іншого гравця, який відповідає за цілісність своїх воріт. Йдеться про центрбека Борнмута Іллю Забарного. Цей футболіст завжди підтримує високі стандарти виконавської майстерності та показує ефективні дії на полі в будь-яких обставинах. Не дивно, що він став незамінним гравцем як для "вишень", так і для національної збірної.

Микола Матвієнко похизуватися такими характеристиками у таборі національної команди не може давно. Однак за нинішньої кадрової ситуації хвилюватися за своє місце на полі йому не варто, адже цього разу бек Шахтаря може бути корисний ще й на старій-новій позиції, про що поговоримо нижче.

Перед початком гри Чемпіон розглянув три, на нашу думку, найбільш вірогідні модулі щодо вибору Сергія Реброва на матч із "хрестоносцями". І своїми думками спішить поділитися з читачами.

Поєднання футболістів, яке виглядає найбільш вірогідним. За такої формації Україна зіграє без "чистого" опорного хавбека, роль якого на себе візьме Дмитро Криськів, проте отримає додаткові переваги в розіграші м'яча. На правому фланзі утвориться "гірницька" зв'язка Конопля-Зубков, на яку буде зроблена вагома ставка при спробі протискувати не найбільш надійний лівий фланг захисту Грузії. Разом з тим, новий шанс проявити себе отримають одразу декілька виконавців.

Мова йде, насамперед, про умовний тандем Судакова та Шапаренка. Обидва не змогли продемонструвати хорошу гру в матчах вересня, а з двох на клубному рівні лише перший гравець показав футбол, що відповідає високому статусу. Також залишається невизначеність щодо ефективності Михайла Мудрика у національній команді. Однак у випадку з хавбеком Челсі існує можливість, що на нього може бути покладена надія як на потенційного ігрового лідера (не плутати з ватажком чи центровим у командному колективі).

Ця стратегія є абсолютно відмінною від попередньої. У такому складі гравців лівий фланг команди буде більш захисно налаштованим, тоді як на правому фланзі захисту ми побачимо активнішого Олександра Тимчика. У центрі поля з'явиться відома пара Забарний-Сваток. Далі ситуація стає ще цікавішою. Дебютант збірної Іван Калюжний має виконати роль, що забезпечить баланс між лініями в опорній зоні, хоча він не є таким атакуючим, як, наприклад, Криськів. Ще один новачок, Олександр Назаренко, отримає можливість проявити себе на лівому фланзі середньої лінії та довести, що хороша альтернатива Мудрику існує. На протилежному крилі з'явиться ще один представник Полісся, Олексій Гуцуляк.

За такої формації ключовою буде роль Віталія Буяльського, для якого такий розвиток подій означатиме чи не можливість провести за збірну матч усього життя. Використання Буяльського підвищує шанси вийти з перших хвилин іншого "динамівця" Владислава Ваната. В такому разі на матч із фізично сильними чехами більше свіжості збереже Артем Довбик.

"Уніфікований" варіант. У центрі захисту залишається традиційна структура, тоді як на флангах активізуються атакуючі гравці Тимчик та Михайліченко. Калюжний продовжує грати свою роль на полі, а в центральній зоні формується "динамівський" тандем Шапаренко-Буяльський.

На лівому фланзі атаки традиційно діє Мудрик, тоді як на протилежному боці перевагу отримує один із провідних гравців Полісся — Гуцуляк. Уся ця група в центрі поля має завдання забезпечити команду численними точними розрізними передачами, а також кмітливими навісами та прострілами, щоб створити потужну підтримку для Довбика на передовій.

Related posts